Biuletyn Informacji Publicznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nieborowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

Program „Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością” - edycja 2024

Program „Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością” - edycja 2024

P8BefdJHQliei0AAAAASUVORK5CYII=

Gmina Nieborów przystąpiła do realizacji zadania pt: Program „Asystent Osobisty Osoby z niepełnosprawnością” - edycja 2024, który finansowany jest ze środków państwowego funduszu celowego Funduszu Solidarnościowego.

wartość dofinansowania – 329 489, 44 zł

całkowita wartość – 329 489, 44 zł

Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym, których adresatami są:

  • dzieci do ukończenia 16. roku życia posiadające orzeczenie o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami w pkt 7 i 8 orzeczenia o niepełnosprawności - konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz
  • osoby z niepełnosprawnościami posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym albo traktowanymi na równi do wymienionych zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2023 r. poz. 100 ze zm).

Celem rozpowszechnienia usług asystencji osobistej jest zwiększenie szans osób z

niepełnosprawnościami na prowadzenie bardziej niezależnego/samodzielnego i aktywnego

życia. Tak więc, nadrzędnym celem usług asystencji osobistej powinno być dążenie do

poprawy funkcjonowania osoby z niepełnosprawnością w jej środowisku, zwiększenia

możliwości zaspokajania jej potrzeb oraz włączenia jej w życie społeczne.

Odbiorcami Programu są mieszkańcy Gminy Nieborów.

 

Usługi asystencji osobistej polegają w szczególności na wspieraniu przez asystenta osoby

z niepełnosprawnością we wszystkich sferach życia, w tym:

 

1) wsparciu uczestnika w czynnościach samoobsługowych, w tym

 utrzymaniu higieny

osobistej;

2) wsparcie uczestnika w prowadzeniu gospodarstwa domowego i wypełnianiu ról w

rodzinie;

3) wsparciu uczestnika w przemieszczaniu się poza miejscem zamieszkania;

4) wsparciu uczestnika w podejmowaniu aktywności życiowej i komunikowaniu się z

otoczeniem

 

Osoby zainteresowane, które chciałyby skorzystać z Programu, proszone są o kontakt z - Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w  Nieborowie pod numerem telefonu 46 838-56-82, lub w siedzibie GOPS, pokój 204/205.

 

A3Y5y6LFPaUcAAAAAElFTkSuQmCC

 

Metryka

  • opublikował: Rafał Deluga
    data publikacji: 2024-02-14 08:16

"Asystent rodziny w 2023 r."

 

B7IFuGj40R9dAAAAAElFTkSuQmCC

Gmina Nieborów przystąpiła do Programu „asystent rodziny w 2023”.

 

                                          wartość dofinansowania – 8236,73 zł

                                           całkowita wartość  –  10 904, 61 zł

Rządowy program wspierania rodziny "Asystent rodziny w 2023 r." został opracowany w oparciu o art. 187 ust. 1 pkt 5 oraz art. 197 ust. 1 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2023 r. poz. 1426 i 1429) w związku z art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem" (Dz. U. z 2023 r. poz. 1923).

Celem Programu jest pomoc w realizacji zadań wykonywanych przez asystentów rodziny, w tym również zadań, o których mowa w art. 8 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem" (Dz. U. z 2023 r. poz. 1923).

W ramach Programu zostaną dofinansowane:

- dodatki do wynagrodzenia asystentów rodziny przez przyznanie asystentowi dodatku do wynagrodzenia w wysokości do 2000 zł w formie jednorazowej lub podzielonej na kilka części,

 - koszty zatrudnienia asystentów rodziny - w wysokości nieprzekraczającej 80% (wynagrodzenie wraz z pochodnymi od wynagrodzeń), poniesione za okres: listopad i grudzień 2023 r.

Źródłem finansowania Programu są środki Funduszu Pracy ujęte w planie finansowym Funduszu Pracy na 2023 r. na podstawie art. 9 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem".

 

 

 

 

Metryka

  • opublikował: Rafał Deluga
    data publikacji: 2023-12-28 13:48

Program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2023

Program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2023

 

sqatncNVoRcAAAAASUVORK5CYII=


 Gmina Nieborów przystąpiła do realizacji zadania pt: Program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2023, który finansowany jest ze środków państwowego funduszu celowego Funduszu Solidarnościowego.

wartość dofinansowania – 323 943 13

całkowita wartość – 323 943 13

 

Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla uczestników Programu:

  1. dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz
  2. osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, albo orzeczenie traktowane na równi z wymienionymi, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573, z późn. zm.).

Celem rozpowszechnienia usług asystencji osobistej jest zwiększenie szans osób niepełnoprawnych na prowadzenie bardziej niezależnego/samodzielnego i aktywnego życia. Tak więc, nadrzędnym celem usług asystencji osobistej powinno być dążenie do poprawy funkcjonowania osoby niepełnosprawnej w jej środowisku, zwiększenia możliwości zaspokajania jej potrzeb oraz włączenia jej w życie społeczne.

 

 

 

Odbiorcami Programu są mieszkańcy Gminy Nieborów.

Usługi asystencji osobistej polegają w szczególności na pomocy asystenta w:

1)        wykonywaniu przez uczestnika czynności dnia codziennego;

2)        wyjściu, powrocie lub dojazdach z uczestnikiem w wybrane przez uczestnika miejsca;

3)        załatwianiu przez uczestnika spraw urzędowych;

4)        korzystaniu przez uczestnika z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galeria sztuki, wystawa);

5)        zaprowadzaniu i odebraniu dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności do placówki oświatowej.

 

Usługi asystencji osobistej mogą świadczyć osoby, niebędące członkami rodziny uczestnika:

1)        posiadające dokument potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w następujących kierunkach: asystent osoby niepełnosprawnej[1]), opiekun osoby starszej, opiekun medyczny, pedagog, psycholog, terapeuta zajęciowy, pielęgniarka, fizjoterapeuta; lub

2)        posiadające co najmniej 6-miesięczne, udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym np. doświadczenie zawodowe, udzielanie wsparcia osobom niepełnosprawnym w formie wolontariatu; lub

3)        wskazane przez uczestnika lub jego opiekuna prawnego, pod warunkiem, że osoba wskazana spełnia przynajmniej jeden z warunków, o których mowa w pkt 1 lub Posiadanie doświadczenia, o którym mowa w pkt 2, może zostać udokumentowane pisemnym oświadczeniem podmiotu, który zlecał udzielanie bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym.

W tej chwili w Gminie Nieborów usługi asystenta świadczy 7 osób.

Osoby zainteresowane, które chciałyby skorzystać z Programu, proszone są o kontakt z - Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w  Nieborowie pod numerem telefonu 46 838-56-82, lub w siedzibie GOPS, pokój 204/205.


 

 

Metryka

  • opublikował: Rafał Deluga
    data publikacji: 2023-03-24 09:56

Program „asystent rodziny na rok 2022”.

Program „asystent rodziny na rok 2022”.

 

sqatncNVoRcAAAAASUVORK5CYII=

 

 

 

Gmina Nieborów przystąpiła do Programu „asystent rodziny na rok 2022”.

 

                                          wartość dofinansowania 2250,00 zł

                                           całkowita wartość  – 2812,50 zł

 

 Celem Programu jest pomoc w realizacji zadań wykonywanych przez asystentów rodziny, w tym również realizacji przez asystenta rodziny wsparcia, o którym mowa w art. 8 ust. 2
i 3 ustawy z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”, co czyni asystenta rodziny ważnym ogniwem w systemie wsparcia rodzin.

 

Dofinansowanie w ramach Programu jest adresowane do jednostek samorządu terytorialnego szczebla gminnego, których obowiązkiem jest realizacja zadań wynikających

z ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz ustawy z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”

 

Program zakłada dofinansowanie dodatków do wynagrodzenia asystentów rodziny.. Dofinansowanie obejmie asystentów rodziny zatrudnionych we właściwych podmiotach na dzień ogłoszenia Programu.

 

Źródłem finansowania programu są środki Funduszu Pracy ujęte w planie finansowym Funduszu Pracy na 2022 r. na podstawie art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 4 listopada 2016 r.
o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”.

 

 

gX6GTjJ3ziBUUAAAAAElFTkSuQmCC

 

 

 

 

 

 

Metryka

  • opublikował: Rafał Deluga
    data publikacji: 2023-01-03 10:07

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej - edycja 2022

Program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2022

b5fgHK7KyHuuTNv8v8BSWOY1TR7+m8AAAAASUVORK5CYII=

 Przypominamy, że Gmina Nieborów przystąpiła do realizacji zadania pt: Program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2022, który finansowany jest ze środków państwowego funduszu celowego Funduszu Solidarnościowego.

wartość dofinansowania – 328 500 00

całkowita wartość – 328 500 00

Głównym celem Programu jest wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

 

Program zapewni wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym:

  • dzieciom do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji, oraz
  • osobom niepełnosprawnym posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności:
  1. o stopniu znacznym lub
  2. o stopniu umiarkowanym lub
  3. traktowane na równi do wyżej wymienionych zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573).

Odbiorcami Programu są mieszkańcy Gminy Nieborów.

 

Usługi asystenta w szczególności mogą polegać na pomocy w :

  • w wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach w wybrane przez uczestnika Programu miejsce (dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie i terapeutyczne, urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne, rozrywkowe, społeczne lub sportowe),
  • w zakupach z zastrzeżeniem aktywnego udziału uczestnika Programu przy ich realizacji,
  • w załatwianiu spraw urzędowych,
  • w nawiązaniu kontaktu/współpracy z różnego rodzaju organizacjami,
  • w korzystaniu z dóbr kultury(np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy) ,
  • w wykonywaniu czynności dnia codziennego, w tym przez dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności także w zaprowadzaniu i przyprowadzaniu ich do/z placówki oświatowej.

Usługi asystenta mogą świadczyć osoby:

  • osoby posiadające dokument potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w następujących kierunkach: asystent osoby niepełnosprawnej[1]), opiekun osoby starszej, opiekun medyczny, pedagog, psycholog, terapeuta zajęciowy, pielęgniarka, fizjoterapeuta;
  • osoby posiadające co najmniej 6-miesięczne, udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym np. doświadczenie zawodowe, udzielanie wsparcia osobom niepełnosprawnych w formie wolontariatu;
  • osoby wskazane przez uczestnika Programu lub jego opiekuna prawnego, które nie są członkami rodziny osoby niepełnosprawnej, pod warunkiem złożenia przez osobę niepełnosprawną pisemnego oświadczenia, że wskazany przez nią asystent jest przygotowany do realizacji wobec niej usług asystencji osobistej.

Limit godzin usług asystenta przypadających na 1 uczestnika Programu wynosi nie więcej niż 60 godzin miesięcznie.

Usługi asystenta mogą być realizowane przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

W tej chwili w Gminie Nieborów usługi asystenta świadczy 6 osób.

Osoby zainteresowane, które chciałyby skorzystać z Programu, proszone są o kontakt z - Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w  Nieborowie pod numerem telefonu 46 838-56-82, lub w siedzibie GOPS, pokój 204/205.

 

 

 

[1]) Zawód asystenta osoby niepełnosprawnej jest wymieniony w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania (Dz. U. z 2018 r. poz. 227) pod symbolem 341201 w ramach grupy: Pracownicy wsparcia rodziny, pomocy społecznej i pracy socjalnej (symbol 3412).

 

bewAAAABJRU5ErkJggg==

Metryka

  • opublikował: Rafał Deluga
    data publikacji: 2022-04-07 11:09

Program "Asystent Rodziny na 2021 rok"

PROGRAM „ASYSTENT RODZINY NA ROK 2021”

 

 wHxLp3v1vd90QAAAABJRU5ErkJggg==

Program „Asystent rodziny na rok 2021”

Realizacja programu została sfinansowana w 80% ze środków Fundusz Pracy.

                                           wartość dofinansowania – 1000,00 zł

                                           całkowita wartość   –         1250,00 zł

Opis zadania:

Celem programu jest pomoc w realizacji zadań wykonywanych przez asystentów rodziny, w  tym również realizacji przez asystenta rodziny wsparcia, o którym mowa w art. 8 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”. Program zakłada dofinansowanie dodatków do wynagrodzenia asystentów rodziny.

Gmina Nieborów uzyskała wsparcie w formie dofinansowania dodatków do wynagrodzenia asystentów rodziny. Kwota w wysokości do 1250,00 zł brutto będzie wypłacona w formie jednorazowej na asystenta rodziny zatrudnionego w gminie na dzień ogłoszenia programu.

 

 

 

UcxDn4eYAAAAASUVORK5CYII=

Metryka

  • opublikował: Rafał Deluga
    data publikacji: 2021-12-22 11:23

WIELOLETNI RZĄDOWY PROGRAM “POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU” NA LATA 2019-2023

wHxLp3v1vd90QAAAABJRU5ErkJggg==

WIELOLETNI RZĄDOWY PROGRAM „POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU” NA LATA 2019-2023

Przypominamy, że Gmina Nieborów godnie z ustawą z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej oraz Uchwały Nr 140 Rady Ministrów z dnia 15 października 2018r. w sprawie wieloletniego rządowego programu “Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023 (M.P z 2018r., poz.1007) realizuje w/w program, dofinansowany ze środków budżetu Państwa.

                                      wartość dofinansowania – 15 979,00 zł

                                           całkowita wartość  – 35 979,00 zł

Program „Posiłek w szkole i w domu” zapewnia pomoc zarówno osobom starszym, niepełnosprawnym, o niskich dochodach, jak i dzieciom, które wychowują się w rodzinach znajdujących się w trudnej sytuacji.

Istotnym elementem Programu jest zapewnienie dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym zjedzenia gorącego posiłku przygotowanego w stołówce szkolnej. Takie rozwiązanie daje bowiem większą kontrolę nad jakością kupowanych produktów, z których przygotowywane są posiłki, oraz nad procesem ich przygotowywania. Celem Programu jest również zapewnienie wsparcia finansowego organom prowadzącym publiczne szkoły podstawowe, w tym szkołom artystycznym realizującym kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej, w organizacji stołówek oraz miejsc spożywania posiłków w szkołach.

Celem Programu jest zapewnienie posiłku dzieciom, uczniom i młodzieży oraz objęcie pomocą osób dorosłych, zwłaszcza osób starszych, chorych lub niepełnosprawnych i samotnych, a także wzmocnienie opiekuńczej funkcji szkoły podstawowej poprzez tworzenie warunków umożliwiających spożywanie przez uczniów posiłku w trakcie pobytu w szkole.

Ze środków przekazywanych w ramach Programu gminy udzielają wsparcia osobom spełniającym warunki otrzymania pomocy wskazane w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz spełniającym kryterium dochodowe w wysokości 150% kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 8 tej ustawy (tj. 792,00 zł dla osoby w rodzinie oraz 1051,50 zł dla osoby samotnie gospodarującej).

Ze środków przekazanych gminom z Programu udziela się wsparcia w szczególności:
1) dzieciom do czasu podjęcia nauki w szkole podstawowej,
2) uczniom do czasu ukończenia szkoły ponadpodstawowej lub szkoły ponadgimnazjalnej,
– w formie posiłku, świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych.

 

 

 

TG6AAAAAMp1tG4p4wdAEAAETA0AUAABABQxcAAEAEDF0AAAARMHQBAABEwNAFAAAQAUMXAABABAxdAAAAETB0AQAARPAXvHkBkMo3aZUAAAAASUVORK5CYII=

 

 

Metryka

  • opublikował: Rafał Deluga
    data publikacji: 2021-11-05 12:38

Program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2021

wHxLp3v1vd90QAAAABJRU5ErkJggg==

Program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2021

 

 Przypominamy, że Gmina Nieborów przystąpiła do realizacji zadania pt: Program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2021, który finansowany jest ze środków państwowego funduszu celowego Funduszu Solidarnościowego.

 

wartość dofinansowania – 88 931 25

całkowita wartość – 88 931 25

Głównym celem Programu jest wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

Z programu skorzystać mogą:

  1. dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie leczenia, rehabilitacji i edukacji,
  2. osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności wydane na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych albo orzeczenie równoważne do wyżej wymienionego.

Odbiorcami Programu są mieszkańcy Gminy Nieborów. W tej chwili jest to 21 osób. Uczestnicy programu za świadczone usługi asystenta nie ponoszą odpłatności

Usługi asystenta w szczególności mogą polegać na pomocy w :

  • w wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach w wybrane przez uczestnika Programu miejsce (dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie i terapeutyczne, urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne, rozrywkowe, społeczne lub sportowe),
  • w zakupach z zastrzeżeniem aktywnego udziału uczestnika Programu przy ich realizacji,
  • w załatwianiu spraw urzędowych,
  • w nawiązaniu kontaktu/współpracy z różnego rodzaju organizacjami,
  • w korzystaniu z dóbr kultury(np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy) ,
  • w wykonywaniu czynności dnia codziennego, w tym przez dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności także w zaprowadzaniu i przyprowadzaniu ich do/z placówki oświatowej.

Usługi asystenta mogą świadczyć osoby:

  • posiadające dokument potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w następujących kierunkach: asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun osoby starszej, opiekun medyczny,
  • posiadające co najmniej 6-miesięczne, udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym w formie wolontariatu,
  • osoby wskazane przez uczestnika Programu lub jego opiekuna prawnego.

Limit godzin usług asystenta przypadających na 1 uczestnika Programu wynosi nie więcej niż 60 godzin miesięcznie.

Usługi asystenta mogą być realizowane przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

W tej chwili w Gminie Nieborów usługi asystenta świadczy 6 osób.

 

Osoby zainteresowane, które chciałyby skorzystać z Programu, proszone są o kontakt z - Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w  Nieborowie pod numerem telefonu 46 838-56-82, lub w siedzibie GOPS, pokój 204/205.

DcMS3aTihoosuuuiiiy666KJrDywquuiiiy666KKLLrr2wKKiiy666KKLLrroomsPLCq66KKLLrrooosuuvbAoqKLLrrooosuuuiiaw8sKrrooosuuuiiiy669sCioosuuuiiiy666KJrDywquuiiiy666KKLLrr2wKKiiy666KKLLrroomsPrP8P9cEhzU5kE18AAAAASUVORK5CYII=

Metryka

  • opublikował: Rafał Deluga
    data publikacji: 2021-11-05 12:54

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 4241
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2024-02-14 08:16:12